Meyrink Gustav: Golem + výukové CD

Meyrink Gustav: Golem + výukové CD
(78.4%)

Golem – nejznámější symbol pražského Židovského města. Byl Golem skutečný? Může se objevit ještě dnes? Jak vypadal? Co to vlastně je? … Otázky, které si klade...

Golem – nejznámější symbol pražského Židovského města. Byl Golem skutečný? Může se objevit ještě dnes? Jak vypadal? Co to vlastně je? … Otázky, které si klade každý, když čte nejznámější Meyrinkovo dílo Golem.

Gustav Meyrink žil v Praze od roku 1884 do 1904. Stejně jako Franz Kafka, Max Brod, Reiner Maria Rilke, Egon Erwin Kisch nebo Gustav Lepin patří mezi autory pražské německé literatury, tedy autory, kteří na přelomu 19. a 20. století žili v Praze, psali německy a nechali se silně ovlivnit českými dějinami, historií a atmosférou Prahy.

Naším cílem bylo zachovat atmosféru příběhu, zároveň ale umožnit studentům češtiny, aby si přečetli toto klasické dílo i v češtině. Adaptovaný text je určen pro studenty se znalostmi češtiny na úrovni B2 a více.

Myslete stále na to, že není důležité rozumět a znát každé slovíčko. Je důležité rozumět větším celkům a hlavně kontextu. Při čtení nepracujte se slovníkem, pokud to není nutné. Snažte se pochopit význam z kontextu, jen tak ho budete i v budoucnu správně používat.

Zjednodušená četba, originál upravila Kateřina Sigmundová

  • počet stran: 96
  • produkt: Paperback
  • datum vydání: 19.4.2016
  • šířka: 130mm
  • výška: 8mm
  • hmotnost: 121g
  • ISBN: 978–80–7546–009–7

Parametry

Autor Meyrink Gustav
Typ(vazba) Paperback
Uvedeno na trh 2016-04-19
Vydavatel Fortuna Libri
Hmotnost 121
Šířka 130
Výška 8
ISBN 978-80-7546-009-7

Podobné produkty

Zobrazit všechny Slovníky, učebnice

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Stevenson Robert Louis: Ostrov pokladů / Treasure Island - Zrcadlová četba

Přidat komentář