Dvořák Otomar, Josef Pepson Snětivý: Skrytá krása Čech aneb Tipy na cesty za opomíjenými skvosty

Dvořák Otomar, Josef Pepson Snětivý: Skrytá krása Čech aneb Tipy na cesty za opomíjenými skvosty
(79.6%)

Česká republika – cestování – památky – příroda Na cestu za skrytou krásou Čech vás zvou zkušení spisovatelé a cestovatelé Otomar Dvořák a Josef Pepson...

Česká republika – cestování – památky – příroda

Na cestu za skrytou krásou Čech vás zvou zkušení spisovatelé a cestovatelé Otomar Dvořák a Josef Pepson Snětivý. S kamerou a fotoaparátem – a s očima otevřenýma – se vydali do míst, jejichž krása je skrytá doslova (a jen místy vystupující na povrch), jak je tomu v kapitole o zázračných pražských studánkách, nebo upozaděná tím, že jde o oblast, která nepatří mezi obvyklé turistické cíle – a přesto nabízí malebná a zajímavá místa. Zde se jedná třeba o erbenovské Podzvičinsko, jen zdánlivě nezajímavé jižní okolí Mladé Boleslavi… Jindy vám zase ukážou, že zajedeme-li si na výlet do oblíbených Koněpruských jeskyní, odmění nás i okolní krajina, nabízející mnohá tajemství a skryté hrozby…

Jakousi výjimkou – ale jen na první pohled – se pak může zdát pozoruhodné město Cheb, kde si dali za cíl proniknout pod jeho všem viditelný půvab. A také do dějin a záhad jinak známého dvojhradí Žebrák – Točník se ponořili hlouběji, než jak je v knižních průvodcích či během prohlídek obvyklé. Vaše nová návštěva těchto míst tak může být obohacena o vědomí dříve netušených souvislostí a faktů.

Oba autoři věří, že vás tento soubor tipů zaujme, byť – už s ohledem na rozsah knihy – nemůže aspirovat na obsažení všech krás naší země, které jsou opomíjeny. Berte jej coby pozvání k objevným cestám, jejichž cíle si stanovíte i vy sami. A jako inspiraci k tomu, jak se dívat kolem sebe – a vidět to, co očím spěchajícího turisty zůstává skryto.

https://www.youtube.com/watch?v=EqR_2SnMPpo

  • počet stran: 176
  • produkt: Vázaný
  • datum vydání: 21.9.2016
  • šířka: 135mm
  • výška: 18mm
  • hmotnost: 278g
  • ISBN: 978–80–7475–163–9

Parametry

Autor Dvořák Otomar, Josef Pepson Snětivý
Typ(vazba) Vázaný
Uvedeno na trh 2016-09-21
Vydavatel Čas
Hmotnost 278
Šířka 135
Výška 18
ISBN 978-80-7475-163-9

Podobné produkty

Zobrazit všechny Mapy, cestování

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu kolektiv autorů: Andalusie - Turistický průvodce

Přidat komentář